Strona główna >> Wycieczki do Petersburga >> 6 dni - RYGA – SANKT PETERSBURG

6 dni - RYGA – SANKT PETERSBURG

2e64Program

Ryga - Sankt Petersburg 6 dni

Trasa przejazdu:Ryga (1) – St. Petersburg (3) – Peterhof - Carskie Sioło
Transport:Autokar
Nasza opinia:Wycieczka do Petersburga typu express. Jest to praktycznie najkrótszy autokarowy program, który pozwala zwiedzić najważniejsze atrakcje Sankt Petersburga. Dzięki tranzytowemu noclegowi w Rydze mamy okazję zwiedzić również stolicę Łotwy
Profil wyjazdu:Oferta objazdowa, W mieście, Wycieczka objazdowa
Rodzaj oferty:wycieczka krajoznawcza, wycieczka sześciodniowa, city tour, białe noce
Wyżywienie:Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie:Hotel **/***/****/*****
PROGRAM IMPREZY:
1. DZIEŃ

Wyjazd grupy o ustalonej godzinie. Przejazd przez Litwę, Łotwę do Rygi. Spotkanie z przewodnikiem zwiedzanie m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie, wyjazd do stronę Sankt Petersburga. Przyjazd do Petersburga w godzinach wieczornych obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Petersburga m.in.: Sobór Smolny - najpiękniejsze dzieło architekta Rastrelliego; Krążownik „Aurora”, który obecnie jest na stale zacumowany przy nadbrzeżu Piotrogrodzkim; Twierdza Piotropawłowska – pierwszea budowla na terenie Petersburga, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta, na terenie Twierdzy znajduje się pierwsza cerkiew petersburska - cerkiew pod wezwaniem Piotra i Pawła – grobowiec carów rosyjskich; Cypel największej wyspy w mieście - wyspy Wasilewskiej, gdzie za czasów Piotra I mieścił się port morski, oraz kolumny rostralne – byłe latarnie morskie; Nabrzeże Uniwersyteckie; Admiralicja; Pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany” - postawiony ku czci pamięci założyciela Petersburga na rozkaz Katarzyny Wielkiej; Katedra pod wezwaniem św. Izaaka – przepiękna cerkiew, która została zbudowana według projektu architekta Monferranda, wnętrza katedry, ozdobione kamieniami półszlachetnymi, rzeźbami, obrazami i mozaikami, wywierają niezapomniane wrażenie; Katedra Kazańska - główna petersburska świątynia prawosławna, zbudowana na początku XIX wieku, w której znajduje się słynna ikona Matki Boskiej Kazańskiej, Plac Sztuk – zespół budynków muzealnych i teatralnych, zaprojektowany przez architekta Rossiego; Cerkiew Zbawiciela na krwi - zbudowanej jako pomnik ku czci pamięci cara Aleksandra II; Newski prospekt – centralna i jedna z najpiękniejszych ulic miasta (czas wolny). Obiadokolacja, nocleg.

Fakultatywnie wieczorny lub nocny rejs statkiem.

4. DZIEŃ

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem zwiedzanie wnetrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata Ermitaż. Po południu przejazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Piotr I, natchniony widokami Wersalu zbudował swój „mały Wersal” pod Petersburgiem – Park Dolny o powierzchni ponad 102 hektary, położony nad Zatoką Fińską, zdobią przepiękne fontanny, kaskady, rzeźby, pałacyki. Obiadokolacja, powrót o hotelu i nocleg.

Fakultatywnie wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim

5. DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd do Carskiego sioła, letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny, budowanie którego rozpoczęto jeszcze za czasów Piotra I. Państwo zobaczą wnętrza Pałacu, w tym słynną Komnatę Bursztynową, odtworzoną z okazji 300-lecia Petersburga. Ok. południa wyjazd do Polski.

6. DZIEŃ
Powrót do miejsca wyjazdu.
UWAGI:
 • WIZY:
 • 20-30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
  1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru)
  2) zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym - twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
  3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.
CENA ZAWIERA:
 • przejazd autokarem (klimatyzacja, video, barek , wc)
 • 4 noclegi w hotelach o wybranej kategorii w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • 4 śniadania i 4 obiadokolacje 
 • program turystyczny
 • opiekę pilota
 • usługi przewodnickie
 • ubezpieczenie
 • bilety wstępów
 • system "Guide Tour" – dla Państwa komfortu na całą wycieczkę każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy do komunikacji z przewodnikiem
CENA NIE ZAWIERA:
 • opłata wizowa i pośrednictwo – 280 zł./os.; województwa: Małopolski, Podkarpackie, Świętokrzyskie, Śląskie 320 zł./os
 • wieczór folklorystyczny z furszetem ok 110 PLN
 • dzienny rejs statkiem do godz. 22 (czas trwania ok. 1 godzina) – ok 35 PLN
 • nocny rejs w godzinach 0:00 – 2:00 "Zwodzone Mosty" (czas trwania ok. 2 godziny) ok. 65 PLN
DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.