Strona główna >> Informacje praktyczne

Petersburg

W tym dziale postaramy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania przez turystów wybierających się na nasze wycieczki. Jest to swego rodzaju poradnik, który pomoże Państwu zaplanować wyjazd do Petersburga czy Moskwy. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości: kiedy jechać? ile to kosztuje? co ze sobą zabrać itp. Zapraszamy do lektury....

Kiedy jechać do Sankt Petersburga?

Sankt Petersburg jest ciekawy o każdej porze roku. Najbardziej sławne są  jednak wycieczki na Białe Noce. Okres występowania tego zjawiska przypada od połowy maja do połowy lipca. Największą moc dzień ma w połowie czerwca kiedy to miasto zwane "Wenecją Północy" praktycznie nie zasypia. Niesamowite wrażenie robi nocny rejs statkiem po rzekach i kanałach miasta, które stanowią pajęczynę wplecioną pomiędzy zabytki starego miasta. Wyjazd w tym czasie ma jednak też minusy ponieważ w tym okresie do Petersburga przyjeżdżają miliony turystów z całego świata i na przykład stoi się w kolejkach do atrakcji turystycznych np. Ermitaża, Carskiego Sioła, Peterhofu; ceny hoteli są nawet dwa razy wyższe jak w pozostałym okresie. Chcąc zobaczyć sławne fontanny w Peterhofie należy zwróć uwagę, że sezon w którym one tryskają trwa od 1 maja do końca września. Jesienny wyjazdy, choć nie zawsze słoneczne są zdecydowanie tańsze, jest mniej turystów i na spokojnie można zwiedzić wszystkie atrakcje bez kolejek, niosą też ze sobą przepiękne złoto-czerwone kolory ogrodów w podmiejskich rezydencjach.


Wycieczki do Sankt Petersburga ceny:

Nazwa wycieczki do Petersburga Ilość dni Rodzaj transportu Rodzaj wizy Cena
Wycieczka do Petersburga 6 dni 6 dni samolot, autokar darmowa e-wiza od 3500 zł.
Sankt Petersburg - Ryga i Tallin 8 dni 8 dni autokar darmowa e-wiza od 1900 zł.
Przez Bałtyk do Petersburga 10 dni 10 dni autokar i prom bez wizy od 3200 zł.
Wycieczka do Moskwy i Petersburga 8 dni 8 dni samolot, pociąg, autokar z wizą od 4500 zł.

Ceny w Petersburgu

Sklepy
Sklepy spożywcze pracują od 08.00 do 23.00 bez przerwy, w niedziele zwykle od 10.00 do 21.00 bez przerwy.
Artykuły spożywcze, papierosy, kwiaty itd. można także kupić w wielu kioskach, z których wiele pracuje 24 godziny bez przerwy. 
Zawsze znajdziecie je niedaleko każdej stacji metra. 

Wszystkie ceny podane są w rublach. Płaci się tylko I wyłącznie w rublach, na rynkach również.