Wycieczka do Kaliningradu 4 dni


Kaliningrad 4 dni

wycieczka do Kaliningradu

Trasa przejazdu:Kaliningrad – Jantarnyj – Swietłogorsk - Mierzeja Kurońska
Transport:Autokar
Profil wyjazdu:Oferta objazdowa, W mieście, Wycieczka objazdowa
Rodzaj oferty:wycieczka krajoznawcza, wycieczka weekendowa, city tour
Wyżywienie:Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie:Hotel ***
PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1

Wyjazd z Warszawy w kierunku przejścia granicznego Bezledy. Zwiedzanie Kaliningradu – miasta trzech portów na rzece Pregoła. Zobaczymy zachowane ulice starego miasta z XVII – XX wieku i przejedziemy wzdłuż wewnętrznego pierścienia obronnego, składającego się z bram miejskich, wąwozów i wież. Zwiedzimy  Muzeum Oceanu Światowego z radziecką łodzią podwodną, gdzie przewodnik opowie o tym jak wyglądało życie załogi na takiej łodzi w czasie trwania zimnej wojny. Obejrzymy wystawy w Muzeum Bursztynu gdzie wyeksponowane są piękne wyroby z „bałtyckiego złota” i będziemy podziwiać największy bursztyn Rosji, który waży 4,28 kg. Obiadokolacja. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do kopalni bursztynu w Jantarnym, gdzie są największe jego złoża w Rosji. Z tarasu widokowego kamieniołomu poobserwujemy proces wydobycia bursztynu, a chętni będą mogli poczuć terapeutyczną siłę działania aromatu „kamienia słonecznego” na płuca wewnątrz umiejscowionej tam piramidy. Pospacerujemy nad morzem w okolicy legendarnej Kopalni „Anna”, gdzie według jednej z wersji została ukryta bursztynowa komnata. Przejazd do Swietłogorska na  obiad, po nim zapraszamy na spacer malowniczymi uliczkami miasteczka oraz nadmorskim deptakiem, z którego rozciąga się widok na klifowe wybrzeże – letniej stolicy Obwodu Kaliningradzkiego. Powrót do Kaliningradu na nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Mierzei Kurońskiej. Po drodze zjedziemy do miejscowości Miedwiediewka i przytrzymamy się przy wystawie „wojennej techniki”, gdzie zobaczymy m.in. słynny radziecki czołg T-34, którego sylwetkę znamy pod nazwą Rudy 102 z filmu „Czterej pancerni i pies”. Pobyt na  zachwycającej swą urodą Mierzei Kurońskiej – największej atrakcji turystycznej Obwodu Kaliningradzkiego – zaczniemy od spaceru ścieżką turystyczną z tarasami, podziwiając ciągnące się kilometrami wielkie wydmy. Odbędziemy wycieczkę ekologiczną trasą „Tańczący Las”, gdzie można nie tylko podziwiać sosny jakby zastygle w zaczarowanym tańcu, ale i usłyszeć śpiew ptaków czy zobaczyć spacerującego łosia, sarnę lub dzika. Mierzeja Kurońska została w 2000 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na koniec czas wolny na jednej z piaszczystych plaż. Obiadokolacja i powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Na pożegnanie znowu wycieczka po Kaliningradzie. Zwiedzanie zaczniemy od wyspy Kanta z katedrą i pomnikami czasu socrealizmu. Wyspa została nazwana tak na pamiątkę najsłynniejszego mieszkańca miasta – filozofa Immanuela Kanta. Następnie udamy się w rejs stateczkiem rzeką Pregołą, podczas którego będziemy podziwiać Kaliningrad z trochę innej perspektywy. Na zakończenie czeka nas wizyta na Hali Targowej, gdzie możemy kupić różnego rodzaju ryby oraz popróbować i kupić dobrej jakości suszone owoce nawet te najbardziej egzotyczne. Po południu wyjazd w kierunku Polski.UWAGI:
 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Dopłata do pokoju 1-os.: 300 zł
Wiza do Rosji:
 • Od 1 października 2019 roku Federacja Rosyjska rozpoczęła wydawanie bezpłatnych jednorazowych wiz elektronicznych upoważniających do wjazdu do Obwodu Leningradzkiego, na terenie którego znajduje się Sankt Petersburg. Cudzoziemcy mają prawo do przemieszczania się tylko w obrębie regionu, wjazd do pozostałej części Rosji na podstawie takiej wizy jest niemożliwy.

W celu otrzymania wizy należy:
 • posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty złożenia wniosku;
 • na co najmniej 4 dni przed planowaną datą wjazdu (jednak nie wcześniej niż 20 dni) wypełnić online na stronie MSZ Rosji wniosek o uzyskanie wizy elektronicznej;
 • załączyć aktualne (nie starsze niż pół roku) zdjęcie paszportowe w formacie JPEG.
 • Mogą Państwo również skorzystać z bezpłatnej pomocy w wypełnieniu wniosku wizowego. W tym celu prosimy o dostarczenie do biura na co najmniej 20 dni przed rozpoczęciem imprezy zdjęcia paszportowego w formacie JPEG oraz do wglądu danych paszportowych. Na ich podstawie pracownik biura wypełni wniosek w Państwa imieniu.

  Podanie błędnych danych lub załączenie niewłaściwej fotografii mogą skutkować odmową wydania wizy lub jej anulowaniem na granicy. Jest to równoznaczne z rezygnacją z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa.

CENA ZAWIERA:
 • transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja) lub busem (DVD, klimatyzacja)
 • 3 noclegi w hotelu*** w Kaliningradzie w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • 3 śniadania(bufet)
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
CENA NIE ZAWIERA:
 • pakiet realizacji programu: bilety wstępu; lokalni przewodnicy; zestaw Tour Guide; 3 obiadokolacje (serwowane w restauracji hotelowej lub na mieście - zupa, drugie danie, deser, kawa/herbata) - 80 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi)

DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.