Strona główna >> Wycieczki do Petersburga >> Sankt Petersburg 8dni/5nocy w Petersburgu

Sankt Petersburg 8dni/5nocy w Petersburgu

163c


Sankt Petersburg 8 dni (Ryga i Wilno)
Jest to jedyny na polskim rynku program wyjazdu do Sankt Petersburga z aż 5 noclegami na miejscu. Dzięki tranzytowym noclegom mamy okazję zwiedzić piękne starówki Rygi i Wilna. Poza tym 5 nocy i 4 pełne dni w Petersburgu pozwolą zobaczyć w spokojnym tempie najciekawsze zabytki i atrakcje miasta oraz okolicy. Nie zabraknie też czasu wolnego na indywidualne spacery, podczas których dopiero poczuje się to miasto. Dla chętnych proponujemy atrakcje kulturalne  wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim, operę czy balet.
Trasa przejazdu:Ryga (1) - Sankt Petersburg (5) - Carskie Sioło - Peterhof – Wilno (1)
Transport:Autokar
Profil wyjazdu:Oferta objazdowa, W mieście, Wycieczka objazdowa
Rodzaj oferty:wycieczka krajoznawcza, wycieczka tygodniowa, city tour, białe noce, stolice
Wyżywienie:Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie:Hotel **/***
PROGRAM IMPREZY:
1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2. DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie Ryskiej starówki m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Wyjazd do Petersburga, na trasie obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu w Sankt Petersburgu w godzinach nocnych.


3. DZIEŃ

Śniadanie. Wizyta w Ławrze św Aleksandra Newskiego, w której znajduje się relikwiarz ze szczątkami Aleksandra Newskiego, jednego z patronów miasta, które zostały przeniesione do Petersburga na rozkaz Piotra I. Spacer na cmentarz Tichwiński, na którym pochowani są ludzie kultury, nauki i sztuki Rosji m.in.: Czajkowski, Dostojewski, Borodin, Rubinstein. Katedra pod wezwaniem św. Izaaka – przepiękna cerkiew, która została zbudowana według projektu architekta Monferranda, wnętrza katedry ozdobione kamieniami półszlachetnymi, rzeźbami, obrazami i mozaikami, wywierają niezapomniane wrażenie. Kolejnym punktem będzie symbol miasta Pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany” - postawiony ku czci pamięci założyciela Petersburga na rozkaz Katarzyny Wielkiej. Plac Sztuk – przy którym mieści się zespół budynków muzealnych i teatralnych, zaprojektowany przez architekta Rossiego. Cerkiew Zbawiciela Na Krwi, powstała jako pomnik ku czci pamięci cara Aleksandra II, zamordowanego przez spiskowców w tym właśnie miejscu. Cerkiew jest zbudowana w stylu rosyjskich świątyń XVII wieku. Wewnątrz i na zewnątrz jest ozdobiona pięknymi mozaikami. Newski Prospekt – reprezentacyjna ulica miasta, przy której znajduje się pomnik Katarzyny II, ekskluzywne delikatesy rodziny Jelisiejów oraz katedra Kazańska ze świętą ikoną Matki Boskiej Kazańskiej. Zwiedzanie wnętrz najbardziej znanego w Petersburgu Teatru Marińskiego. Obiadokolacja, nocleg.

Dla chętnych – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem i wódką.


4. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd na wyspę Kotlin gdzie znajduje się miejscowość Kronsztad z twierdzą. Historia miejsca jest nierozerwalnie związana z Piotrem I – założony przez niego fort miał bronić stolicy imperium. Jeszcze do niedawna, Kronsztad był zamkniętą bazą Radzieckiej Floty Bałtyckiej. Zwiedzimy również Sobór Morski, który przeszedł kapitalny remont i zachwyca swoim blaskiem. Powrót do Petersburga. Krążownik „Aurora” (z zewnątrz), który obecnie jest na stale zacumowany przy nadbrzeżu Piotrogrodzkim. Twierdza Pietropawłowska – pierwsza budowla na terenie Petersburga, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta, na terenie Twierdzy znajduje się pierwsza cerkiew petersburska - cerkiew pod wezwaniem Piotra i Pawła, w której znajduje się grobowiec carów rosyjskich. Cypel największej wyspy w mieście - wyspy Wasilewskiej, gdzie za czasów Piotra I mieścił się port morski. Obiad w typowej rosyjskiej restauracji z muzyka na żywo. Nocleg.

Wieczorem dla chętnych – balet albo opera w jednym z teatrów Sankt Petersburga.


5. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Carskiego sioła, letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny, budowanie którego rozpoczęto jeszcze za czasów Piotra I. Zobaczą Państwo wnętrza Pałacu, w tym słynną Komnatę Bursztynową, odtworzoną z okazji 300-lecia Petersburga. Oprócz zwiedzania pałacu pospacerują Państwo po parku rezydencji. Po południu przejazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Piotr I, natchniony widokami Wersalu zbudował swój „mały Wersal” pod Petersburgiem – Park Dolny o powierzchni ponad 102 hektarów, położony nad Zatoką Fińską, zdobią przepiękne fontanny, kaskady, rzeźby, pałacyki. Z Peterhofu do Petersburga odbędziemy panoramiczny rejs wodolotem, najpierw Zatoką Fińską a następnie Newą wpłyniemy do centrum miasta. Obiadokolacja, nocleg


Dla chętnych – nocna wycieczka „Białe noce - zwodzone mosty Petersburga”, podczas której będą mogli Państwo zobaczyć wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynny widok otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga.


6. DZIEŃ

Śniadanie. Rejs statkiem po kanałach i rzekach "Wenecji Północy" z widokami na zabytki, mosty i parki miasta. Po rejsie zwiedzanie muzeum państwowego Ermitaż wraz z wystawą Impresjonistów – jednego z największych światowych zbiorów dzieł sztuki. Zobaczą Państwo perły kolekcji Ermitażu – sale reprezentacyjne pałacu Zimowego, arcydzieła Leonardo da Vinci, Rafaela, Rembrandta, Rubensa. Po południu odwiedzimy muzeum Faberge, które mieści się w całkowicie odrestaurowanym, jednym z najpiękniejszych pałaców Petersburga - Szuwałowskim. Kolekcja muzeum mieści ponad 4000 eksponatów rodzin królewskich z dworów całej Europy, dzięki różnorodności i jakości zbiorów zaliczana jest do najciekawszych w Europie. W muzeum można zobaczyć jedyną w swoim rodzaju kolekcję dziewięciu Jaj Faberge. Czas wolny na Newskim Prospekcie. W wolnym czasie można odwiedzić inne muzea. Obiadokolacja, nocleg.7. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Wilna, obiadokolacja, nocleg.


8. DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem wileńskiej starówki: początek przy Ostrej Bramie, Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński,  plac Katedralny. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsc wyjazdu.


Pobierz stronę z katalogu>>>


UWAGI:
 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Dopłata do pokoju 1-os.: 900 zł
 • WIZY:
  30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
  1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru)
  2) zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym - twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
  3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.
CENA ZAWIERA:
 • przejazd autokarem (klimatyzacja, video, barek, WC) - grupa nie większa jak 46 osób
 • 7 noclegów w hotelach (1 x Ryga***; 5 x Petersburg**/***, 1 x Wilno***) w pokojach 2-osobowych z łazienkami 
 • 7 śniadań (bufet)
 • program turystyczny
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL (30 000 EUR), NNW i bagaż
 • gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw) przy rezerwacji do 31.12.2017
CENA NIE ZAWIERA:
 • opłata wizowa i pośrednictwo 400 zł./os. - obowiązkowo płatne przy wykupieniu wycieczki

 • wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z furszetem 200 zł. (płatne przy rezerwacji)

 • nocna wycieczka w godzinach 0:00–2:00 "Zwodzone Mosty" (czas trwania ok. 2 godziny) ok. 20 EUR/os.

 • podstawowy pakiet realizacji programu: przewodnicy; system Tour Guide; 7 obiadokolacji serwowanych w hotelach lub na mieście; bilety wstępu: Ermitaż (z impresjonistami), Peterhof – ogród dolny, Carskie Sioło – pałac Katarzyny i ogród, Sobór Św. Izaaka, twierdza Piotra i Pawła, Cerkiew Zbawiciela na krwi, Aleksandro-Newska Ławra, rejs statkiem, rejs wodolotem, Muz. Faberge zwiedzanie Teatru Marińskiego – cena pakietu 190 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)

 • wydarzenia kulturalne (balet, opera itp.) na zapytanie w zależności od repertuaru i miejsca

DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.

DODATKOWE INFORMACJE

Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego

CENNIK
termindnityp ofertykod wycieczkicena od osobyrezerwacja
Kolorem czerwonym oznaczone terminy potwierdzone


od:28.04.2018 do:05.05.20188promocja01-A-RU
3000 PLN 2000 PLNrezerwacja wycieczki


od:26.05.2018 do:02.06.2018

8
promocja
02-A-RU
3000 PLN  2000 PLNrezerwacja wycieczki
BIAŁE NOCE - termin powyżej
od:10.06.2018 do:17.06.2018

8
promocja
03-A-RU
3000 PLN  2200 PLN
rezerwacja wycieczki
BIAŁE NOCE - termin powyżej
od:24.06.2018 do:01.07.2018
8
promocja
04-A-RU
3000 PLN  2200 PLN
rezerwacja wycieczki
BIAŁE NOCE - termin powyżej

od:30.06.2018 do:07.07.2018
8
promocja
05-A-RU
3000 PLN  2200 PLN
rezerwacja wycieczki
BIAŁE NOCE - termin powyżej

od:14.07.2018 do:21.07.2018
8
promocja
06-A-RU
3000 PLN  2000 PLN
rezerwacja wycieczki


od:11.08.2017 do:18.08.2017
8
promocja
07-A-RU
3000 PLN 2000 PLN
rezerwacja wycieczki


od:09.09.2017 do:16.09.2017
8
promocja
08-A-RU
3000 PLN 2000 PLN
rezerwacja wycieczki


Rozkład jazdy

Godz. odjazdu

Miasto

Miejsce zbiórki

Dopłata w zł

23:55#

Kraków*

Małopolski Dworzec Autobusowy, płyta górna

150

02:35

Łódź

Dworzec Autobusowy

80

04:45

Warszawa

Parking przy Muz. Techniki w PKiN

-

07:20

Łomża

Dworzec Autobusowy

-

08:45
EłkDworzec Autobusowy-

09:30

Olecko

Stacja Orlen ul. Wojska Polskigo 1 

-

10:30

Suwałki

Przystanek MPK przy Dworcu Autobusowy, ul. Utraty

-

06:10

Białystok

Dworzec Autobusowy

80

23:30 #

Rzeszów

Dworzec Lokalny daw. Podmiejski

150

01:50

Ostrowiec Św.

Dworzec Autobusowy

150

03:05

Radom

Dworzec Autobusowy

150

23:00 #

Wrocław

Dworzec POLBUS-PKS

150

23:35 #

Poznań

Dworzec Autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

150

00:10

Bydgoszcz*

Dworzec Autobusowy

150

01:00

Toruń*

Dworzec Autobusowy

150

02:10

Włocławek*

Dworzec Autobusowy

130

03:00

Płock*

Dworzec Autobusowy

120

00:40

Gdańsk

Dworzec Autobusowy

120

01:55

Elbląg

Dworzec Autobusowy

120

03:20

Ostróda

Dworzec Autobusowy

120

04:10

Olsztyn

Dworzec Autobusowy

100

# Wyjazd w dniu poprzednim

*Wyjazd antenkowy za dopłatą organizowany przy minimum 6 os. wsiadających, z możliwością przejazdu busem, samochodem osobowym, autokarem liniowym. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób biuro ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. Możliwy ok. godzinny czas oczekiwania na przesiadkę.

** - wyjazd odbywa się dzień wcześnie, a powrót dzień później

1. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed odjazdem.
2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy).
3. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
4. Odcinki krajowe mogą nie być obsługiwane pilota.
5. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na drogach lub przejściach granicznych).
6. Podane dopłaty dotyczą przejazdu w obie strony.
7. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.